Check lista fotografa ślubnego

Co fotograf ślubny (i nie tylko) powinien zabrać ze sobą na zlecenie, czyli Check lista fotografa.


Czym ona jest, dlaczego warto ją posiadać i pamiętać o niej? W załączeniu nasza „check lista fotografa” do pobrania :)

 

 

Lista kontrolna lub z angielskiego Check List jest dla nas fotografów (nie tylko ślubnych) istotnym narzędziem pracy – „przypominaczem”. Niby tylko kilka wierszy wypełnionych w arkuszu kalkulacyjnym, ale w dzisiejszych czasach gonitwy i miliona spraw na głowie element naprawdę niezbędny.

 

 

Zawartość owej tabelki to kolejno wymienione przedmioty oraz czynności ważne dla nas pod kątem wykonywania zleceń. Przedmioty, czyli w tym przypadku, aparaty, obiektywy, baterie, lampy…itd itp., jakie należy przygotować i spakować do torby udając się na zlecenie fotograficzne. Czynności to zadania związane z tymi przedmiotami, np. naładować baterie, wyczyścić obiektywy, zsynchronizować czas w aparatach…

 

 

Synchronizacja zegara aparatów – jeżeli pracujecie na jednym body przez całe zlecenie to nie doznacie tego problemu, ale gdy macie dwa lub więcej to…zauważyliście na pewno, że ustawiając tą samą godzinę, co do sekundy, we wszystkich aparatach, to po tygodniu czy dwóch już jest na nich różnica kilku sekund, nawet jeżeli to te same modele aparatów. Zalecamy synchronizację godziny w aparatach raz w tygodniu.

 

 

Co powinna zawierać Wasza lista?

Możecie stworzyć kilka list: na ślub, na chrzciny, na plener, na wycieczkę…Jeżeli potrzebujecie to stwórzcie listę „przygotowanie samochodu” wpisując do niej punkty takie jak mycie, tankowanie. W wyszczególnieniu nie powinno zabraknąć punktów takich jak zabranie butelki wody, przekąski czy wyspanie się ;) W tworzeniu własnej listy inspirujcie się naszym narzędziem, na pewno będzie szybciej!

 

 

Dzięki własnej Check Liście na zlecenie wyjedziecie zawsze doskonale przygotowani, no chyba, że zapomnicie o … sprawdzeniu jej punktów.